Asociace hoteliérů České republiky vypracovala na základě norem a směrnic manuál, v němž jsou jasně stanoveny vlastnosti a parametry, které musí splňovat dveře do hotelů a dalších ubytovacích zařízení.

Tyto parametry jsou samozřejmě přizpůsobeny počtu hvězdiček, jimiž je konkrétní hotel klasifikován. Je tedy nad slunce zřejmé, že rozdíl mezi jednou hvězdičkou a pěti je propastný, a to i co se vybavení vlastních dveří týče.

SAPELI tak vyšlo svojí nabídkou hoteliérům vstříc a v současnosti jim dokáže nabídnout dveře, které jsou jejich hotelům šity na míru a splňují požadovaná kritéria.

„Nabízíme hotelové dveře vstupní do pokojů, interiérové dveře uvnitř pokojů a samozřejmě i dveře do technických a provozních prostor hotelů, penzionů či jiných ubytovacích zařízení,“ uvádí Ing. Aleš Ullmann, manager technického rozvoje SAPELI, a.s. a pokračuje: „Pro všechny zmiňované dveře jsou dána jasná specifika, která jsme schopni dodržet a zákazníkům uceleně nabídnout, ale přitom rozhodně nesnižujeme designovou úroveň dveřního křídla.

Pojďme si tedy vlastnosti hotelových dveří projít detailněji…

Samozřejmostí je požární odolnost dveří, která se řídí vyhláškou č. 137/1998 Sb. Ta jasně říká, že ve stavbách i jiných částech, kde jsou umístěna ubytovací zařízení, musí každá ubytovací jednotka tvořit samostatný výrobní úsek. Z toho vyplývá, že dveře v hotelích musí být vždy s protipožární úpravou.
Zvuková izolace je další vlastností, kterou musí splňovat dveře v ubytovacích prostorách. Výši zvukového útlumu zde řeší ČSN 730532, v níž je stanovena zvuková izolace pro vstupní dveře do pokojů 32 decibelů.

V neposlední řadě musí být takové dveře vybaveny kvalitním a vhodným kováním a i toto je rozděleno do svých vlastních kategorií.

 

Zvukově izolační dveře od Sapeli

Dveře jsou speciální konstrukce doplněné zvukoizolačními doplňky. Tyto dveře Vám umožňují dokonale oddělit hlučné prostory jako jsou např. chodby od běžných provozních prostor, nebo také dosáhnout vysokého užitného komfortu v místnostech s požadavky na klidné prostředí jako jsou např. ložnice nebo pracovny.

60, 70, 80, 90 Cena dveřního křídla + příplatek za zvukovou izolaci podle
hodnoty útlumu
60, 70, 80, 90 Cena protipožárního dveřního křídla + příplatek za zvukovou izolaci
1 400,-Kč

Doporučené ceny uvedeny bez DPH.
Pozn.: zárubeň ke zvukově izolačním dveřím je osazena třemi závěsy.
Cena dvoukřídlých dveří 125, 145, 165, 185 = dvojnásobek ceny jednokřídlých dveří.
U prosklených modelů je možné použít pouze sklo STRATOPHONE – provedení čiré.
Prosklené dveře M30 příplatek + 2 650,– Kč, M40 + 4 100,– Kč. Bezpolodrážkové provedení se skrytými závěsy TECTUS + 3 000,– Kč.HODNOTA ÚTLUMU ZVUKOVĚ IZOLAČNÍCH DVEŘÍ SAPELI

Provedení dveří a zárubní

Hodnota útlumu u dveří Rw (dB)

27 dB

32 dB

37 dB

Počet křídel jednokřídlé

x

x

x

dvoukřídlé

x

x

-

Provedení boční plochy polodrážkové

x

x

x

bezpolodrážkové

x

x

-

Provedení dveří plné

x

x

x

prosklené

x

x

-

Zárubně kovové

x

x

x

dřevěné

x

x

x

Příplatek za zvukovou izolaci

1900

2700

3100

Dveře KAROLÍNA, KLÁRA, SWING, SPORT nejdou vyrobit s odolností 37 dB.

 zdroj: www.sapeli.cz

 


| Sdílet: | | Další
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštevnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.