Společnost Brickland uvádí na trh novinky v oblasti obkladových cihelných pásků. Rohové pásky nyní nabízí v několika provedeních, které pomohou řešit jednotlivé detaily stavby.

Obkladové lícové pásky lze použít na obložení stěn, zdí a to jak exteriérových, tak i interiérových.

Pásky lze zhotovit z téměř celého sortimentu lícových cihel, mimo klinkerů. Stejně jako lícové cihly se i pásky dělí na ražené (síla kolem 23 mm) a tažené (síla 10 až 13 mm).

Rohové pásky se vyrábí ze všech typů ražených cihel Belgie, Holandsko, Německo a Anglie uvedených v hlavním katalogu Brickland.

Rohový pásek základní

Používá se pro oblepení rohů stavby, ostění oken a dveří, polepení nadokenních překladů. Při použití těchto pásků se netvoří na hranách stavby výrazná svislá spára a je velmi těžké rozeznat , že cihly jsou nahrazeny obkladovými pásky. Obkládaná plocha působí celistvým dojmem cihlového obkladu. Pohledové plochy pásku jsou LxV a SxV. Vyrábí se ze všech typů ražených cihel.

Brickland Brickland

Rohový pásek příčný

Používá se zejména jako tvarový doplněk pro oblepení nadokenního překladu nebo parapetu, kdy potřebujeme využít délku delší strany pásku pro zakrytí otvoru mezi překladem a oknem nebo potřebujeme plasticky zvýraznit přesahující parapet z fasády . Delší plocha tohoto pásku je barevně shodná, povrch nikoliv, jedná se o technologickou stranu. Pohledová plocha tohoto pásku je SxV. Vyrábí se ze všech typů ražených cihel.

Brickland Brickland Brickland

Rohový pásek podélný

Používá se zejména pro oblepení nadokenního překladu, aby vazba pásků zůstala v běhounovém provedení – efekt tzv. průběžného překladu. Pohledová plocha tohoto pásku je LxV. Spodní plocha pásku LxS je barevně shodná, povrch nikoliv, jedná se o technologickou stranu. Vyrábí se ze všech typů ražených cihel.

Brickland Brickland

Rohový pásek zkrácený

Tento typ rohového pásku plní stejnou funkci, jako základní rohový pásek. Vyrábí se ze zbytku cihly, která zůstane při řezání základního rohového pásku. Používá se tam, kde není nutné dodržet základní rozměry rohového pásku a je možné použít menší rozměr. Je výhodný zejména svoji cenou. Počet kusů v dodávce je však omezený. Tyto zkrácené rohové pásky je možné objednat pouze společně se základními rohovými pásky, a to maximálně stejné množství, jako je počet základních kusů.

Vyrábí se ze všech typů ražených cihel.

Brickland Brickland

Rohový pásek – úhel 45°

Požívá se na oblepení rohů stavby, které jsou lomeny pod úhlem 45°. Pásky jsou řezány a lepeny speciálním barevným , mrazuvzdorným a vysokopevnostním tmelem. Na hraně stavby pak nevznikají svislé maltové, barevně odlišné, rušivé spáry. Tyto jsou nahrazeny barevnou linkou šířky cca 1 mm, která je v celkové ploše stavby velmi nevýrazná až zanedbatelná. Odpadá dořezávání pásků na stavbě a tím také jejich případné praskání. Pohledové plochy pásku jsou L1xV a L2xV. Vyrábí se ze všech typů ražených cihel.

Brickland s.r.o. je jediným dodavatelem tohoto typu obkladového pásku v ČR! Po úpravě řezací a lepicí technologie bude tento typ pásku v prodeji od září 2008.

Brickland Brickland

 


zdroj: www.brickland.cz


| Sdílet: | | Další
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštevnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.