Posledními novinkami, kterým budeme detailněji věnovat pozornost, jsou nový systém posuvného kování ROLLO a velmi trendový hranatý závěs METRIK. Oba prvky jsou koncipovány tak, aby ladily s dnešními moderními interiéry.

Nový systém posuvného kování ROLLO

Posuvné kování ROLLODveře posuvné na stěnu byly dosud vedeny po kolejnici, která byla zabudovaná do ochranné dřevěné garnýže. Moderní interiéry s technicky laděnými doplňky si ovšem žádají typologicky stejná řešení i v tomto způsobu otevírání dveří. A právě pro ně je vyvinuto nové řešení posuvného kování - ROLLO.

Konstruktéři firem SAPELI, a.s. a J.A.P. spol. s.r.o. vyvinuli moderní řešení posuvného kování, u něhož jsou dveře zavěšeny na kovových kladkách a vodícím elementem je kovová chromová tyč, po níž dveře pojíždějí.

„Kování ROLLO je vyrobeno z nerez oceli a bude otevřeně přiznané na zdi. Jde o moderní technický styl, který v kombinaci s našimi nejmodernějšími modely dveří dokáže dodat trendový výraz celému interiéru,“ uvádí Ing. Ullmann. Za povšimnutí jistě také stojí detail tohoto kování, kdy je dojezd dveřního křídla řešen pružinou, zajišťující měkký dojezd při otevírání a zavírání.

Hranatý závěs METRIK pro polodrážkové dveře

Hranatý závěs METRIKKubické tvary jsou v posledních letech jednoznačným trendem v oblasti dveřního kování. Dosud k němu byly nabízeny pouze závěsy v kulatém provedení, ovšem tuto disharmonii vyřešilo SAPELI rázným krokem. Na trh vstupuje s hranatým závěsem, který je na našem trhu jediným výrobkem svého typu.

„Díky sladění kování a závěsů do jednoho tvaru, bude SAPELI nabízet ucelený komplet, jenž k sobě skvěle ladí,“ konstatuje Ing. Ullmann. I povrchové úpravy hranatých závěsů by měly korespondovat s designem vrchního kování, tedy se standardně používanými povrchy. V prvé řadě půjde o úpravu saténový nikl, která je vůbec nejrozšířenější povrchovou úpravou dveřního kování.

(Kč)zdroj: SAPELI, a.s.

 


| Sdílet: | | Další
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštevnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.